Lucy 2014 / Napisy PL

Lucy /Scarlett Johansson/ mieszkająca na Tajwanie studentka zostaje namówiona przez swojego chłopaka do dostarczenia ważnej teczki pewnemu biznesmenowi. Zanim jeszcze dziewczyna zorientuje się w co została wplątana, stanie się zakładniczką bezwzględnego pana Janga (Choi Min Sik) na którego rozkaz do organizmu Lucy zostanie chirurgicznie wszyta paczka z silną syntetyczną substancją przypominającą narkotyk. Przypadkowo substancja chemiczna rzeczywiście przenika do organizmu Lucy. Pod jej wpływem ciało dziewczyny zaczyna podlegać niewyobrażalnym transformacjom, a najbardziej doświadcza tego mózg, którego potencjał zostaje uwolniony i osiąga zdumiewające, pozostające dotychczas jedynie w sferze hipotez możliwości... Z ogromną intensywnością zaczyna odczuwać wszystko, co znajduje się wokół niej

Pan Peabody i Sherman (2014) / Dubbing PL

Pan Peabody, najmądrzejszy pies na świecie, wychowuje swojego adoptowanego syna Shermana na grzecznego chłopca. Dzięki wehikułowi czasu przeżywają najróżniejsze przygody.

Sąsiedzi 2014 / Lektor PL

Małżeństwo mające małe dziecko natrafia na nieoczekiwane problemy z sąsiadującym obok studenckim bractwem.

Na skraju jutra (2014) / Lektor PL

Akcja filmu rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, w której rasa obcych, zwanych Mimikami (Mimics), przypuściła na Ziemię bezlitosny atak i rozpanoszyła niczym pszczeli rój, obracając w ruinę całe miasta i zostawiając za sobą miliony ludzkich ofiar. Żadna armia na świecie nie może dorównać szybkością, okrucieństwem czy pozorną zdolnością przewidywania przyszłości uzbrojonym po zęby wojownikom z kosmosu, jak również ich dowódcom, którzy wydają rozkazy telepatycznie. Jednak nadszedł czas, kiedy armie całego świata połączyły swoje siły, by stanąć do decydującej walki na śmierć i życie przeciwko napastnikom z kosmosu. Podpułkownik Bill Cage (Cruise), żołnierz, który jeszcze nigdy nie znalazł się w ogniu walki, zostaje bezceremonialnie zdegradowany i rzuconyKurs na lewo
Kurs na lewo Filmy, Obyczajowe | 1986 | Lektor
Wyś›wietleń: 736
Zobacz online
Kazik, Paweł i Antek są pracownikami tuczarni. Pewnego dnia dostają polecenie zabicia nielegalnie kilku indyków dla ważnych osobistości.
Jasne Łany
Jasne Łany Filmy, Obyczajowe | 1947 | Lektor
Wyś›wietleń: 667
Zobacz online
Jest rok 1946. We wsi zjawia się młody nauczyciel, Stempkiewicz, który podejmuje zdecydowaną walkę z ciemnotą i zacofaniem. Doprowadza do założenia elektryczności, remontuje dwór, urządza w nim szkołę i świetlicę. Naraża się tym młynarzowi, który jest nie tylko bogaczem wyzyskującym chłopów, ale ponadto pędzi nielegalnie bimber....
W chłopskie ręce
W chłopskie ręce Filmy, Obyczajowe | 1946 | Lektor
Wyś›wietleń: 723
Zobacz online
Przygotowania do wiejskiego święta ludowego. Kierownik sklepu GS Patyk odsprzedaje po cichu towar prywatnemu sklepikarzowi. W sklepie spółdzielni - ciągle pustki. Nie ma nafty, sznurka, gwoździ, mydła, nie ma nic z tego, czego chłopi potrzebują. Jedyny towar to biustonosze, którymi interesuje się... jedna klientka. Patykowa ma sen - śnią się jej kraty. Chłopi wykrywają matactwa Patyka; w sprawę trafia milicja. Patyk z żoną trafiają za kratki, gromada sama będzie prowadzić sklep, a święto odbędzie się w nowo wybudowanej świetlicy. Plakat propagandowy o konieczności współdziałania chłopów w ramach Samopomocy Spółdzielczej. Obraz wsi zideologizowany aż do przesady, zrealizowany jeszcze przed postulatami socrealistycznymi, ale całkiem w ich duchu.
Star Spangled Banners
Star Spangled Banners Filmy, Obyczajowe | Oryginał
Wyś›wietleń: 738
Zobacz online
Piosenkarka i kompozytorka Desiree Banner na wieść o chorobie matki po latach przyjeżdża do rodzinnego miasteczka. Wcześniej Desiree wraz ze swoimi braćmi występowała w popularnym zespole, jednak ich drogi się rozeszły. Matka chce na nowo połączyć rodzeństwo wspólną pasją.
The Making of a Lady
The Making of a Lady Filmy, Obyczajowe | 2012 | Napisy PL
Wyś›wietleń: 729
Zobacz online
Film oparty na powieści Frances Hodgson Burnett ukazujący historię ubogiej ale inteligentnej Emily Fox Seto, która przyjmuje propozycję małżeństwa od bogatego wdowca Lorda Jamesa Walderhursta.
Jess + Moss
Jess + Moss Filmy, Obyczajowe
Wyś›wietleń: 671
Zobacz online
Osiemnastoletnia (Jess Sarah Hagan) i dwunastoletni (Moss Austin Vickers) są kuzynami, spędzającymi wspólnie kolejne wakacje. Pozbawieni towarzystwa rówieśników i nadzoru rodziny, zdani tylko na siebie, przeżywają przygodę swojego życia.
Broda

Broda

Broda Filmy, Obyczajowe | 1974
Wyś›wietleń: 640
Zobacz online
Polski film obyczajowy.
Love's Everlasting Courage
Love's Everlasting Courage Filmy, Obyczajowe | 2011
Wyś›wietleń: 759
Zobacz online
Clark Davis (Wes Brown) ciężko pracuje, by utrzymać rodzinę mimo długiej suszy. Aby spłacić kredyt, jego żona, Ellen (Julie Mond) podejmuje pracę jako szwaczka, ale wkrótce zaczyna chorować na szkarlatynę. Załamany stratą żony, Clark zwraca się do swoich rodziców o pomoc w walce o ocalenie swojej farmy. Próbując pogodzić się ze stratą, musi jednak pamiętać, że jest jeszcze jedna osoba, którą kocha: jego córka.
Sławna jak Sarajewo
Sławna jak Sarajewo Filmy, Obyczajowe | 1987
Wyś›wietleń: 708
Zobacz online
Adaptacja powieści Leona Bielasa, zrealizowana w poetyce ludowej, "hultajskiej" baśni, a raz ocierającej się o groteskę, a raz o tragizm. W "Sławnej jak Sarajewo" Janusz Kidawa nie oszczędza swych bohaterów. Kpi nie tylko z Niemców i volksdeutschów, lecz także z partyzantów i "niezaangażowanych", zmieniających poglądy w zależności od koniunktury...
Magiczne ognie
Magiczne ognie Filmy, Obyczajowe | 1983
Wyś›wietleń: 744
Zobacz online
Bohaterem filmu jest Marian Biel (Ignacy Gogolewski), pracownik handlu zagranicznego. Pewnego dnia odwiedza Alinę Mirecką (Halina Kossobudzka), której wręcza pieniądze, a następnie w bestialski sposób morduje i ucieka. Nie zauważa jednak, że do torby wpadła mała figurka której właścicielką była ofiara. Po kilku latach siostrzeniec zamordowanej Konrad Miazga (Włodzimierz Adamski) dostrzega tę figurkę u żony Mariana. Mężczyzna postanawia wyjaśnić całą sprawę.
Z biegiem lat, z biegiem dni...
Z biegiem lat, z biegiem dni... Filmy, Obyczajowe
Wyś›wietleń: 797
Zobacz online
W 1978 roku w krakowskim Starym Teatrze Andrzej Wajda wystawił siedmiogodzinny spektakl - rzekę, zrealizowany na podstawie utworów pisarzy młodopolskich i międzywojennych. Scenariusz tego szczególnego przedstawienia napisała Joanna Olczak-Ronikier, z rzadką zręcznością i erudycyjną znajomością rzeczy łącząc w monumentalną całość fragmenty tekstów Michała Bałuckiego, Gabrieli Zapolskiej, Jana Augusta Kisielewskiego, Zygmunta Kaweckiego, Stanisława Przybyszewskiego, Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Marii Dąbrowskiej i Juliusza Kadena - Bandrowskiego. Wajda przygotował swoje przedstawienie z okazji sześćdziesiątej rocznicy odzyskania niepodległości. Widowisko twórcy "Człowieka z marmuru" przypominało fin de sieclową przeszłość, na 1914 roku kończąc. Zawierało jednak także liczne aluzje do współczesności, ezopowym językiem mówiło o tym, o czym cenzura mówić nie pozwalała. Powodzenie sztuki skłoniło reżysera do przeniesienia jej na ekran. "Z biegiem lat, z biegiem dni..." to opowieść o dwu rodzinach krakowskich, usytuowana w latach 1874-1914.
Moja Australia
Moja Australia Filmy, Obyczajowe | 2011
Wyś›wietleń: 681
Zobacz online
Historia dwóch chłopców, wychowujących się w powojennej Polsce, nie zdających sobie sprawy ze swojego żydowskiego pochodzenia. Gdy znęcają się nad swoim żydowskim rówieśnikiem, matka wyjawia im prawdę. Gdy po wydarzeniach marca '68 rodzina zmuszona jest opuścić Polskę, matka chłopców decyduje się na wyjazd do Izraela. Tam chłopcy muszą szybko przystosować się do nowego środowiska i kultury.
Lootera

Lootera

Lootera Filmy, Obyczajowe | 2013
Wyś›wietleń: 681
Zobacz online
Jest rok 1953. Archeolog Varun Shrivastav (Ranveer Singh) przybywa do wioski w Zachodnim Bengalu, gdzie ma prowadzić wykopaliska na terenach świątyni należących do Zamindara. Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu mężczyzna zdobywa podziw Zamindara i jego rodziny, a w szczególności jego jedynej i zadziornej córki Pakhi (Sonakshi Sinha). Jednak Varun nie jest tym na kogo wygląda. Uczucie, które rodzi się pomiędzy nim i Pakhi zmusza go do wyboru pomiędzy ukochaną a swoją przeszłością. Po podjęciu decyzji Varun znika. Pakhi próbuje zapomnieć o ich związku, ale pewnego dnia Varun wraca w niezwykłych okolicznościach.
Bilet na Księżyc
Bilet na Księżyc Filmy, Obyczajowe | 2013 | Lektor
Wyś›wietleń: 715
Zobacz online
Rok 1969. Dwóch braci wyrusza w podróż nad morze, podczas której obaj nauczą się życia.
Józia

Józia

Józia Filmy, Obyczajowe | 1977
Wyś›wietleń: 626
Zobacz online
Matka dziesięcioletniej Józi (Monika Alwasik) jest wdową. Ta włókniarka i działaczka robotnicza otrzymuje mandat delegata na Zjazd Związków Zawodowych w Moskwie. Wyjazd musi odbyć się w ścisłej tajemnicy, ale powstaje problem, co zrobić z Józią. Nie ma nikogo, kto mógłby zaopiekować się dziewczynką. Józia zostaje sama w domu.
Gorący Czwartek
Gorący Czwartek Filmy, Obyczajowe | 1993
Wyś›wietleń: 696
Zobacz online
Debiut fabularny Michała Rosy, absolwenta reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Jest on autorem telewizyjnego widowiska "Zabawa w Agnieszkę" oraz krótkometrażowego filmu "Gry i zabawy wojskowe". W 1991 roku otrzymał nominację do Oscara w kategorii filmów studenckich. "Gorący czwartek" otrzymał nagrodę za najlepszy debiut na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w roku 1994. Adam, Siwy i Dworaczek to nastoletni chłopcy z biednych rodzin śląskich. Czas spędzają włócząc się po hałdach, okradając samochody. Od czasu do czasu próbują sprzedać skradzione przedmioty, ale zazwyczaj wdają się przy tym w awantury z dorosłymi. Pewnego dnia chłopcy stają wobec możliwości dokonania swego "wielkiego skoku". Okazuje się jednak, że ten czyn nie przynosi im niczego - ani poczucia sukcesu, ani pieniędzy. Czy ich marzenia o ucieczce od monotonnej, nużącej rzeczywistości nigdy się nie spełnią?
Pies na środku drogi
Pies na środku drogi Filmy, Obyczajowe | 1986
Wyś›wietleń: 764
Zobacz online
Bohaterem filmu jest samotny człowiek, którego jedynym przyjacielem jest pies. Pewnego dnia pies zostaje przejechany przez samochód. Bohater postanawia odnaleźć kierowcę samochodu i zemścić się na nim.
Chłopiec
Chłopiec Filmy, Obyczajowe | 1981
Wyś›wietleń: 640
Zobacz online
Marzeniem bohatera filmu jest zostać fotografem; niestety nie zdał egzaminu do technikum fotograficznego i musi czekać jeszcze rok. W tym czasie ma okazję przyjrzeć się swym najbliższym. Każdy z dorosłych ma własne wyobrażenie o sukcesie i najlepszym urządzeniu się w życiu. Wyobrażenia te próbują przekazać chłopcu,
Zarejestruj się
Reklama
Tutaj możesz umieścić reklamę


Osób online: