Lucy 2014 / Napisy PL

Lucy /Scarlett Johansson/ mieszkająca na Tajwanie studentka zostaje namówiona przez swojego chłopaka do dostarczenia ważnej teczki pewnemu biznesmenowi. Zanim jeszcze dziewczyna zorientuje się w co została wplątana, stanie się zakładniczką bezwzględnego pana Janga (Choi Min Sik) na którego rozkaz do organizmu Lucy zostanie chirurgicznie wszyta paczka z silną syntetyczną substancją przypominającą narkotyk. Przypadkowo substancja chemiczna rzeczywiście przenika do organizmu Lucy. Pod jej wpływem ciało dziewczyny zaczyna podlegać niewyobrażalnym transformacjom, a najbardziej doświadcza tego mózg, którego potencjał zostaje uwolniony i osiąga zdumiewające, pozostające dotychczas jedynie w sferze hipotez możliwości... Z ogromną intensywnością zaczyna odczuwać wszystko, co znajduje się wokół niej

Pan Peabody i Sherman (2014) / Dubbing PL

Pan Peabody, najmądrzejszy pies na świecie, wychowuje swojego adoptowanego syna Shermana na grzecznego chłopca. Dzięki wehikułowi czasu przeżywają najróżniejsze przygody.

Sąsiedzi 2014 / Lektor PL

Małżeństwo mające małe dziecko natrafia na nieoczekiwane problemy z sąsiadującym obok studenckim bractwem.

Na skraju jutra (2014) / Lektor PL

Akcja filmu rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, w której rasa obcych, zwanych Mimikami (Mimics), przypuściła na Ziemię bezlitosny atak i rozpanoszyła niczym pszczeli rój, obracając w ruinę całe miasta i zostawiając za sobą miliony ludzkich ofiar. Żadna armia na świecie nie może dorównać szybkością, okrucieństwem czy pozorną zdolnością przewidywania przyszłości uzbrojonym po zęby wojownikom z kosmosu, jak również ich dowódcom, którzy wydają rozkazy telepatycznie. Jednak nadszedł czas, kiedy armie całego świata połączyły swoje siły, by stanąć do decydującej walki na śmierć i życie przeciwko napastnikom z kosmosu. Podpułkownik Bill Cage (Cruise), żołnierz, który jeszcze nigdy nie znalazł się w ogniu walki, zostaje bezceremonialnie zdegradowany i rzuconySynowie wiatru
Synowie wiatru Filmy, Historyczne | 2000 | Lektor
Wyś›wietleń: 719
Zobacz online
Historia krwawego podboju Meksyku dokonanego w latach 1519-1521 przez wojska hiszpańskich konkwistadorów Hernana Cortesa stanowi tło dla nieszczęśliwej miłości króla Montezumy do córki jednego z władców miast którymi władał. Tizcuitl, piękna córka króla Nezahualta ma być poślubiona z dowódcą armii Macuilem, który jest kuzynem Montezumy. Dziewczyna nie wdziała narzeczonego, ale słyszała iż jest surowy, gweałyowny i zły. Gdy przybywa na dwór Montezumy, ten sam się w niej zakochuje i aby pozbyć się młodego rywala wysyła go na wojnę. Sprawy się komplikują gdy kraj rujnują Hiszpanie, sprytnie manipulując wodzami, nasyłając jednych na drugich. Film jest ciekawy, daje niezłą lekcję prawdy o "podbojach" i o "odkrywcach" i ich prawdziwych intencjach. Wspaniałe plenery, dopracowana scenografia i kostiumy plus dobra obsada to walory uzupełniające fabułę filmu.
Podzielony kontynent
Podzielony kontynent Filmy, Historyczne | 2012 | Lektor
Wyś›wietleń: 671
Zobacz online
Rok 1939, koniec sierpnia. Niemiecka ekspedycja zmierza na norweski archipelag Svaldbard, by znaleźć dowody na potwierdzenie teorii, że 300 milionów lat temu wszystkie ziemskie tereny były ze sobą połączone. W misji biorą udział: niemiecki geolog - Friedrich (Axel Prahl), jego asystentka - Leni Rohr (Jeanette Hain) oraz trzech innych naukowców z Anglii i ze Szwecji. Statkiem dowodzi norweski kapitan (Sven Nordin), a spora część załogi pochodzi z Rosji. Zaledwie kilka dni po wypłynięciu na lodowate wody, sytuacja w stojącej na skraju wojny Europie robi się coraz bardziej napięta. Wkrótce Niemcy atakują Polskę i rozpoczyna się druga wojna światowa. Członkowie misji czekają na kontakt swoich rządów, ponieważ w obecnej sytuacji są częścią niemieckiej wyprawy w czasie zbrojnego konfliktu i chcieliby kontynuować swoją pracę. Z kolei władze w Berlinie planują wykorzystać statek do zatopienia brytyjskiego okrętu wojennego, który przewozi 1200 żołnierzy.
Syn Boży
Syn Boży Filmy, Historyczne | 2014 | Lektor
Wyś›wietleń: 7414
Zobacz online
Kinowa wersja bijącego rekordy oglądalności serialu TV "Biblia", ukazująca losy Jezusa Chrystusa od narodzin po ukrzyżowanie i zmartwychwstanie.
Zhui ying
Zhui ying Filmy, Historyczne | 2009 | Napisy PL
Wyś›wietleń: 750
Zobacz online
Koniec okresu panowania dynastii Ming. Pekin wygląda na miasto spokojne i dobrze prosperujące. Sytuacja może ulec zmianie, kiedy do miasta przybywa piątka ninja, która w bezlitosnej walce będzie usiłowała zdobyć tajemniczą mapę skarbu ukrytą w pałacu Ming. Podczas walk okazuje się, że ta znika z Pekinu. Nowy trop prowadzi do małej wioski. Ye He Chang Kung (Francis Ng) i Ming Yue Xin (Pace Wu) przybywają do osady w poszukiwaniu mapy. By uniknąć niepotrzebnego zamieszania postanawiają udawać parę i wynajmują pokój wśród wiejskich posiadłości. Za nimi podążają pozostali łowcy. Wszyscy udają przyjaźnie nastawionych przybyszów, nie przestając przy tym w staraniach o to, by jako pierwsi zdobyć plan ukrytego skarbu. Pewnego dnia zamożny gospodarz wyjawia, że ma ową mapę, co sprawia, że spokojna wioska zamienia się w chaotyczne pole walki. Każdy z wojowników wzniesie się na wyżyny swoich umiejętności żeby zdobyć tajemniczą Bao Map.
Ukryta forteca
Ukryta forteca Filmy, Historyczne | 1958 | Lektor
Wyś›wietleń: 664
Zobacz online
Jest to najweselszy i najlżejszy z filmów Kurosawy. Opowiada o młodej arystokratce z pokonanego rodu samurajów, która musi uciec przez tereny wroga do swoich sojuszników. Jej opiekunem jest ostatni wierny generał i para wesołych cwaniaków, którzy dołączyli aby ukraść złoto, które przewożą generał z podopieczną. Jest to pierwszy panoramiczny film Kurosawy. Jeden z nielicznych gdzie postać kobieca jest przedstawiona jako urocza, mądra i zdecydowana. Oryginalny tytuł oznacza: "Trzej niegodziwcy w ukrytej twierdzy" i widz sam musi się domyśleć, kto jest trzecim niegodziwcem.
The Book of Daniel
The Book of Daniel Filmy, Historyczne
Wyś›wietleń: 726
Zobacz online
Film oparty na Księdze Daniela. Wiąże się z postacią proroka Daniela, żyjącego na dworze babilońskim i perskim na przełomie VII i VI wieku przed Chr. Składa się na nią osiem opowiadań o Danielu i cztery jego wizje.
Bitwa pod Maratonem
Bitwa pod Maratonem Filmy, Historyczne | 1959 | Lektor
Wyś›wietleń: 726
Zobacz online
Grecja, rok 490 p.n.e. Po zakończeniu igrzysk do Aten powraca mistrz olimpijski Filipides. Zostaje mianowany dowódcą Świętej Gwardii, mającej strzec wolności miasta. W Atenach rosną w siłę zwolennicy obalonego rok wcześniej tyrana Hippiasa. Przywódcy opozycji, Kreus i Teokrites, chcą pozyskać dla swoich celów Filipidesa poprzez zaaranżowanie jego małżeństwa z piękną Charis. Filipides jednak zakochuje się w córce Kreusa, Andromedzie, od dawna obiecanej Teokretisowi. Ateńczyków dochodzą wieści, że perska armia króla Dariusza wkroczyła do Grecji.
Pony Express
Pony Express Filmy, Historyczne | 1953
Wyś›wietleń: 645
Zobacz online
Western produkcji USA.
Hrabina Cosel
Hrabina Cosel Filmy, Historyczne | 1968
Wyś›wietleń: 758
Zobacz online
Film jest opowieścią o życiu i działalności Hrabiny Cosel, i jej romansie z królem Augustem II Mocnym. W roku 1706 w wyniku porażek króla Augusta II ze szwedzkimi wojskami Karola XII sejm go detronizuje i obiera Stanisława Leszczyńskiego na króla. August w tym czasie przebywa w Dreźnie, bawiąc się i balując. Hrabina wnosi w jego życie nowa energię i wolę działania. próbuje skłonić króla do powrotu na tron - dla dobra kraju. Król okazuje się nie stały w uczuciach i wybiera inną kochankę, Denhoffową. Hrabina traci wpływy, ale nie ustaje w walce - ma bowiem pisemną obietnicę ślubu z królem.
Teatr BBC - Juliusz Cezar
Teatr BBC - Juliusz Cezar Filmy, Historyczne
Wyś›wietleń: 745
Zobacz online
Mimo iż tłum okrzyknął Juliusza Cezara panem Rzymu, po tym jak pokonał Pompejusza Wielkiego, niektórzy Rzymianie są zaniepokojeni jego dyktatorskimi zapędami. Należą do nich wybitna postać tego miasta Kasjusz oraz szanowany obywatel i przyjaciel Cezara Marcus Brutus. Działania, które niebawem podejmą, wywołają w republice gwałtowne zamieszki i chaos... Najwspanialszy rzymski dramat Shakespeare'a łamie wszelkie przyjęte zasady gatunku, nie wprowadzając ani jednoznacznego bohatera, ani złoczyńcy. Reżyser Herbert Wise znany też z innych doskonałych realizacji dla BBC błyskotliwie kreuje świat pełen osobistych i politycznych konfliktów, a jednocześnie zostawia miejsce na motyw sił nadprzyrodzonych.
Shackleton
Shackleton Filmy, Historyczne | 2002 | Lektor
Wyś›wietleń: 664
Zobacz online
Film opowiada historię legenardnej wyprawy zorganizowanej w 1914 roku przez przez sir Ernesta Shackletona, irlandzkiego badacza antarktyki i podróżnika. 27 ludzi zostało uwięzionych na lodowej pustyni po tym jak ich statek, Endurance, zatonął na morzu Weddella. Film bazowany jest na pamiętnikach samego Shackletona oraz relacjach członków załogi. Główną rolę mieli grać Gibson a potem Crowe, jednak ostatecznie powierzono ją oskarowemu Irlandczykowi, Kennethowi Branaghowi.
Długie łodzie Wikingów
Długie łodzie Wikingów Filmy, Historyczne | 1963 | Lektor
Wyś›wietleń: 748
Zobacz online
Oparta na nordyckich sagach opowieść o wyprawie wikingów na poszukiwanie magicznego dzwonu ze szczerego złota, zwanego "Matką Głosu". O dzwonie dowiaduje się książę Maurów, arabski szejk panujący nad Hiszpanią - Ali Mansuh. Arabowie porywają barda wikingów, zwanego Rolfe, który jednak nie wie, kto i gdzie przechowuje dzwon. Rolfe po powrocie do Norwegii przekonuje swego ojca i braci, by porwali wspaniały, należący do króla magiczny Statek Śmierci, który może ich doprowadzić do ukrytego dzwonu.
Dawno temu w Chinach 2
Dawno temu w Chinach 2 Filmy, Historyczne | 1992 | Lektor
Wyś›wietleń: 724
Zobacz online
Dalszy ciąg przygód Wong Fei-Hunga. Tym razem mistrz będzie musiał stawić czoła Kungowi, najmenikowi, którego umiejętności dorównują umiejętnościom Wonga. Co gorsza bohater wplątuje się również w walkę pomiędzy Chińczykami i Europejczykami, którzy chcą przejąć władzę w kraju. Oczywiście, Fei-Hung cały czas opiekuje się piękną Yee, w której zakochał się w pierwszej części filmu.
Ivanhoe

Ivanhoe

Ivanhoe Filmy, Historyczne | 1982
Wyś›wietleń: 687
Zobacz online
Rok 1194. Z wyprawy krzyżowej w przebraniu pielgrzyma powraca do Anglii wierny poddany króla Ryszarda Lwie Serce - Ivanhoe. W kraju władzę sprawuje brat prawowitego króla, książę Jan, który uzurpuje sobie prawo do tronu. W drodze do domu Ivanhoe ratuje życie kupcowi Isaakowi z Yorku, który czuje się jego dłużnikiem i obiecuje pomoc w każdej potrzebie. Obydwaj zmierzają do pobliskiego Ashby, gdzie odbywa się turniej rycerski. Do walki staje również Ivanhoe, a konia, zbroję i broń dostarcza mu Isaack. Nieznany rycerz pokonuje wszystkich przeciwników, najlepszych wojowników księcia Jana. Sukces ten przysparza mu jednak wielu wrogów... Ekranizacja słynnej powieści Waltera Scotta.
1812. Ulanskaya ballada
1812. Ulanskaya ballada Filmy, Historyczne | 2012 | Napisy PL
Wyś›wietleń: 704
Zobacz online
Rok 1812. W przeddzień decydującej bitwy pod Borodino, tajny agent Napoleona znany jako Kutuzowa,kradnie plany bitwy i ma dostarczyć je do Polski, gdzie Napoleon ma burzliwy romans z hrabiną Walewską...
Zulus Chaka
Zulus Chaka Filmy, Historyczne | 2001 | Lektor
Wyś›wietleń: 645
Zobacz online
Biografia szłynnego wodza Zulusów. Joshua Sinclair ponownie wraca do tego tematu, tym razem jednak koncentruje się bardziej na postaci Farwella i jego córki Elizabeth, a sam Chaka jest tylko dodatkiem do historii miłosnej pomiędzy handlarzem niewolników Mungo i córką Farwella Elizabeth. Ponadto film stara się być poprawny politycznie, przez to historia i sam Chaka stają się jedynie tłem.
Kopalnia krwi
Kopalnia krwi Filmy, Historyczne | 2011 | Lektor
Wyś›wietleń: 637
Zobacz online
Rok 1595. Wojna tocząca kraj właśnie dobiegła końca. Bracia Knut i Erik należący do komisji wyznaczającej powojenną granicę między Finlandią i Rosją dźwigają na swych barkach olbrzymie brzemię. W przeszłości pozostawili bez ratunku dziewczynkę skazując ją tym samym na pewną śmierć. Gdy grupa trafia na wyludnione bagienne tereny duch dziewczynki powraca by zemścić się na mężczyznach. Uciekając przed zjawą trafiają do bezimiennej wsi. W znajdującej się tam saunie, zgodnie z fińskimi wierzeniami, mają nadzieję obmyć się z grzechu i uwolnić od przekleństwa przeszłości...
Honor Sharpe'a
Honor Sharpe'a Filmy, Historyczne | 1994 | Lektor
Wyś›wietleń: 736
Zobacz online
5 część przygód dzielnego wojaka Ryśka Szarpa Pierre Ducos, podstępny oficer francuskiego wywiadu ma nadzieję na zniszczenie aliantów i prywatną zemstę na Sharpie. Kiedy do akcji wkracza uroczy szpieg La Marquesa, Sharpe zostaje wplątany w sieć politycznych intryg, przy których jego militarne umiejętności są całkowicie nieprzydatne.
Zarejestruj się
Reklama
Tutaj możesz umieścić reklamę


Osób online: