Lucy 2014 / Napisy PL

Lucy /Scarlett Johansson/ mieszkająca na Tajwanie studentka zostaje namówiona przez swojego chłopaka do dostarczenia ważnej teczki pewnemu biznesmenowi. Zanim jeszcze dziewczyna zorientuje się w co została wplątana, stanie się zakładniczką bezwzględnego pana Janga (Choi Min Sik) na którego rozkaz do organizmu Lucy zostanie chirurgicznie wszyta paczka z silną syntetyczną substancją przypominającą narkotyk. Przypadkowo substancja chemiczna rzeczywiście przenika do organizmu Lucy. Pod jej wpływem ciało dziewczyny zaczyna podlegać niewyobrażalnym transformacjom, a najbardziej doświadcza tego mózg, którego potencjał zostaje uwolniony i osiąga zdumiewające, pozostające dotychczas jedynie w sferze hipotez możliwości... Z ogromną intensywnością zaczyna odczuwać wszystko, co znajduje się wokół niej

Pan Peabody i Sherman (2014) / Dubbing PL

Pan Peabody, najmądrzejszy pies na świecie, wychowuje swojego adoptowanego syna Shermana na grzecznego chłopca. Dzięki wehikułowi czasu przeżywają najróżniejsze przygody.

Sąsiedzi 2014 / Lektor PL

Małżeństwo mające małe dziecko natrafia na nieoczekiwane problemy z sąsiadującym obok studenckim bractwem.

Na skraju jutra (2014) / Lektor PL

Akcja filmu rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, w której rasa obcych, zwanych Mimikami (Mimics), przypuściła na Ziemię bezlitosny atak i rozpanoszyła niczym pszczeli rój, obracając w ruinę całe miasta i zostawiając za sobą miliony ludzkich ofiar. Żadna armia na świecie nie może dorównać szybkością, okrucieństwem czy pozorną zdolnością przewidywania przyszłości uzbrojonym po zęby wojownikom z kosmosu, jak również ich dowódcom, którzy wydają rozkazy telepatycznie. Jednak nadszedł czas, kiedy armie całego świata połączyły swoje siły, by stanąć do decydującej walki na śmierć i życie przeciwko napastnikom z kosmosu. Podpułkownik Bill Cage (Cruise), żołnierz, który jeszcze nigdy nie znalazł się w ogniu walki, zostaje bezceremonialnie zdegradowany i rzuconyProponowane:
Gorejący Krzew

Gorejący Krzew

Wyprodukowany przez HBO Europe, trzyczęściowy film opowiada o jednym z najważniejszych epizodów w historii komunistycznej Czechosłowacji.
Rycerze Okrągłego Stołu

Rycerze Okrągłego Stołu

Lancelot, zakochany w królowej Guinevere, wyrusza na wojnę. Po zwycięstwie waleczny rycerz zostaje nagrodzony. Niebawem król Artur dowiaduje się o
Fanfan Tulipan

Fanfan Tulipan

"Fanfan Tulipan" w latach 50 był przebojem światowych kin. Akcja rozgrywała się w XVIII-wiecznej Francji, za czasów panowania Ludwika XV.
Ostatni ze sprawiedliwych

Ostatni ze sprawiedliwych

Film "Ostatni ze sprawiedliwych" należy do popularnego nurtu kina opisującego świat religijnych tajemnic i spiskowych teorii dziejów.
Królewska zagadka

Królewska zagadka

Ubogi chłop (Falk Rockstroh) otrzymuje ziemię od hojnego króla (Maxim Mehmet). Niestety, szybko popada w niełaskę władcy i zostaje uwięziony. Mądry

Synowie wiatru (2000)

Pokaż podobne filmy
Oceń film!
Wyświetleń filmu: 278
Synowie wiatru
Rok produkcji: 2000
Produkcja: Hiszpania
Premiera: 2000
Reżyseria: José Miguel Juárez
Opis: Historia krwawego podboju Meksyku dokonanego w latach 1519-1521 przez wojska hiszpańskich konkwistadorów Hernana Cortesa stanowi tło dla nieszczęśliwej miłości króla Montezumy do córki jednego z władców miast którymi władał. Tizcuitl, piękna córka króla Nezahualta ma być poślubiona z dowódcą armii Macuilem, który jest kuzynem Montezumy. Dziewczyna nie wdziała narzeczonego, ale słyszała iż jest surowy, gweałyowny i zły. Gdy przybywa na dwór Montezumy, ten sam się w niej zakochuje i aby pozbyć się młodego rywala wysyła go na wojnę. Sprawy się komplikują gdy kraj rujnują Hiszpanie, sprytnie manipulując wodzami, nasyłając jednych na drugich. Film jest ciekawy, daje niezłą lekcję prawdy o "podbojach" i o "odkrywcach" i ich prawdziwych intencjach. Wspaniałe plenery, dopracowana scenografia i kostiumy plus dobra obsada to walory uzupełniające fabułę filmu.

Kategoria: Filmy, Historyczne

Wersja językowa: Lektor
Obsada: José Sancho, Bud Spencer, Blanca Marsillach, Ursula Murayama, Manuel Ojeda, Jorge Galván, Carlos Reig-Plaza, Anilú Pardo, Ana Elsa Grave, Milton Cortéz

Tagi: Synowie, wiatru, 2000, Lektor
  • Komentarze
Zarejestruj się
Reklama
Tutaj możesz umieścić reklamę


Osób online: